VIDEO/ Meta sot ka përballë “çantën e zezë”, dikur e kishte në krah

schedule15:22 / 19/02/2020

Njeriu me çantën misterioze që dikur ishte kudo e kurdo përkrah Ilir Metës në betejën e tij kundër Edi Ramës dhe në përballjen ligjore për videon Meta-Prifti, sot nuk është përkrah Presidentit.

Spartak Braho nuk i jep të drejtë për asgjë Ilir Metës.

“Po bën grusht shteti Edi Rama, po si mund të bëjë kundër grusht shteti kundër vetes së tij? Grushtet e shtetit i organizon opozita. Eshtrë qesharake! Pse do bëjë grusht shteti, për pushtetin…atë e ka”, tha Braho.


Komisioni i Sigurisë ishte i pari që miratoi aktin normativ anti-KCK, me të cilin OFL po punon prej 19 ditësh. Gjatë fjalës së saj në komision, zv.ministrja Rovena Voda deklaroi se “nga 91 milionë euro pasuri të sekeustruara në 2019, vetëm 30 mijë euro janë konfiskuar, të tjerat i ka rrëzuar gjykata”.

Aktin normativ e abstenuan vetëm dy deputetë të opozitës së re, Alban Zeneli dhe Arlind Çarçani të tjerët votuan, ndërsa do të shqyrtohet edhe nga Komisioni i Ligjeve para se të shkojë në seancë plenare. /abcnews.al

schedule15:22 / 19/02/2020