VIDEO/ Merr përmasa të frikshme zjarri në Patos, rrezikohet nënstacioni elektrik, vatër edhe në autostradën Fier – Lushnje

schedule20:41 - 23 Shtator, 2023

schedule 20:41 - 23 Shtator, 2023

Patosi gjatë kësaj të shtune ka kaluar një nga ditët më të vështirë të këtij viti, me aktivizimin e disa vatrave zjarri.

Mësohet se zjarri u ndez në fshatin Ofiçinë pak orë ma parë ka marrë përmasa të mëdha dhe është përhapur deri në fshatin tjetër Margellic. Aty rrezikohet një nënstacion elektrik dhe për këtë arsye është bërë stakimi i energjisë elektrike.

Pak minuta më parë, policia njoftoi se ka identifikuar autorin që është një i modhuar dhe e ka shoqëruar atë.

Nuk përfundon me kaq pasi një vatër zjarri është shfaqur edhe në afërsi të fshatit Vajkan, në anë të autostradës Fier Lushnje. /abcnews.al