VIDEO/ Mbyllet pjesa e parë në “El Clasico”, vendos goli i Alaba

schedule17:06 - 24 Tetor, 2021

schedule 17:06 - 24 Tetor, 2021

 

Janë mbyllur 45 minutat e para mes Barcelonës dhe Real Madridit në “El Clasicon” e para të këtij sezoni e cila po luhet në “Camp Nou”.

“Galaktikët” janë në avantazh minimal falë një goli të mbrojtësit, David Alaba në minutën e 32.

Kujtojmë që edhe Barcelona ka pasur një shans të artë me Dest, por anësori e dërgoi topin mbi kuadratin e portës.

Shikoni  KËTU  golin e vetëm të pjesës së parë/abcnews.al