VIDEO/ Mbrojtja e Milanit në gjumë, SPAL kalon në avantazh!

schedule21:59 - 1 Korrik, 2020

schedule 21:59 - 1 Korrik, 2020

Është zhbllokuar takimi mes SPAL dhe Milanit, me vendasit që kanë kaluar të parët në avantazh. Në minutën e 13-të, SPAL fitoi një goditje këndi nga e majta e sulmit.

Gjatë ekzekutimit të kësaj goditje këndi, topi mbetet në zonën kuqezi dhe mbrojtësit miq, nuk arrijnë ta largojnë sferën. Veloti është ai që gjuan dhe kalon SPAL-in në avantazh!

https://twitter.com/twitsporhaber/status/1278419173077630976?s=21

Në minutën e 30-të, Milani e pëson sërish, me Floccari që shënon supergol. Donnarumma nuk i beson syve, ndërsa për Milanin, ndeshja po ikën nga duart…/abcnews.al

Serie A, java 29

SPAL – Milan  2-0

Veloti 13’, Floccari 30’