VIDEO/ Mbrëmja e Champions nis “zjarr”, De Bryune e Gungodan nuk falin

schedule21:23 - 16 Mars, 2021

schedule 21:23 - 16 Mars, 2021

Manchester City e ka nisur me dy gola të shpejtë ndeshjen kundër gjermanëve të Borussia M’Gladbah dhe çështja e kualifikimit nuk është më një çështje, nisur edhe nga rezultati i ndeshjes së parë.

https://streamable.com/nfrpu7

“Qytetarët” e kanë fituar 2-0 atë duel dhe tashmë Kevin De Bruyne ia ka dalë të realizojë një gol mjaft të bukur nga jashtë zone, që në minutën e 13-të.

Pas pesë minutash Iker Gundogan ka realizuar edhe golin e dytë pë Manchester City dhe me 2-0 tashmë të gjithë presin goleadën e ekipit të Pep Guardiola./abcnews.al

https://streamable.com/6u2qur