Video/Makina përplas motorin në Grabjan, vdes drejtuesi

schedule09:37 - 22 Prill, 2018

schedule 09:37 - 22 Prill, 2018

Një person ka gjetur vdekjen mëngjesin e sotëm në Grabjan të Lushnjës si pasojë e një aksidenti.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 04:10, në fshatin Grabjan në vendin e quajtur “Tre Urat”. Mjeti tip “Ford” me drejtues shtetasin Besnik Shurdhaqi banues në fshatin Grabjan, Lushnje është përplasur me një mjet tip “Motorçikletë”.

Si pasojë e përplasjes ka gjetur vdekjen drejtuesi i motorçikletës, shtetasi Ilirjan Shuli, 48 vjeç, banues në Grabjan.

Eshtë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Lushnje Besnik Shurdhaqi dhe po kryhen veprimet proceduriale. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes. /abcnews.al