VIDEO/ Liverpool bën detyrën, Napoli dhuron show

schedule22:53 - 4 Tetor, 2022

schedule 22:53 - 4 Tetor, 2022

Liverpool ka bërë detyrën në grupin A teksa ka mposhtur 2-0 Rangers me golat eAlexander-Arnold dhe Salah.

Kjo fitore e mban Liverpool në vendin e 2, 3 më pak se Napoli kryesues. Këtë të fundit në po të njëjtin grup shkaterruan 1-6 Ajax duke blinduar grupin me 9 pikë pas 3 ndeshjve.

Sa i përket golave, për italianët realizuan 2 herë Raspadori, Di Lorenzo, Zielinski, Kvaratskhelia dhe Simeone.  Ndërsa golin e nderit për Ajax e realizoi Kudus, shkruan abcnews.al.

Shiko golin e 1 të Liverpool

Shiko golin e 2 të Liverpool

Shiko golat e Napolit këtu

Në grupin B Atl Madrid është befasuar 2-0 nga Club Brugge. Kjo humbje i zbret spanjollët në vendin e fundit me vetëm 3 pikë. Në ndeshjen tjetër të grupit B, Porto ka mposhtur 2-0 Leverkusen duke u ngjitue në vendin  e 2.

Shiko golat e ndeshjes Club Brugge-Atl Madrid

Ndërkohë, në Grupin D Tottenham ka barazuar pa gola ndaj Frankfurt duke mbetur në vendin e 2. /G.D abcnews.al/