VIDEO/ Lazio i shkakton humbjen e parë Interit në Serie A, e mposht me përmbysje

schedule20:00 - 16 Tetor, 2021

schedule 20:00 - 16 Tetor, 2021

Interi ka pësuar humbjen e parë këtë sezon në Serie A përballë Lazios në stadiumin “Olimpico” të Romës.

Ndeshja nisi më mirë për “zikaltërit” që fituan një penallti që në minutën e 12, pas një ndërhyrje të gabuar të Elseid Hysajt ndaj Barellas e cila u kthye në gol nga Perisic.

Pjesa e parë do të mbyllej me avantazhin minimal të miqve, ndërsa pjesa e dytë do të fliste për vendasit që do të barazonin rezultatin me Immobilen në minutën e 64, pasi u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë.

Goli i dytë dhe i përmbysjes do të vinte në minutën e 81 me Enderson dhe në shtesë do të vuloste gjithçka serbi, Milinkovic – Savic.

Inzaghi pëson kështu disfatën e parë në kampionat nga ish-ekipi i tij. /abcnews.al