VIDEO/ Kualifikim me mundime, një argjentinas nderon Sevilla në shtesa

schedule22:38 - 16 Janar, 2021

schedule 22:38 - 16 Janar, 2021

Sevilla vuajti shumë për të mposhtur Leganes dhe për t’u kualifikuar në raundin e 1/8 të Kupës së Mbretit. Dueli jashtë shtëpia ndaj ekipit që garon në divizionin e dytë të futbollit spanjoll, përfundoi pa gola.

90 minutat u mbyllën në barazim dhe ndeshja shkoi në shtesa. Miqtë nuk donin që kualifikimi të diskutohej nga goditjet e penalltive dhe ia dolën ta evitonin një gjë të tillë. Goli i fitores erdhi në minutën e 96-të.

 

Lucas Ocampos u nis bukur nga krahu i majtë, marshoi i vetëm drejt zonës kundërshtare dhe mposhti portierin e Leganes me një goditje të saktë dhe të bukur, duke i dhuruar skuadrës andaluziane kualifikimin në raundin tjetër. /abcnews.al