VIDEO | Kryesuesit e Leipzig nuk ndalen, Werner parakalon Lewandovskin

schedule20:26 - 18 Janar, 2020

schedule 20:26 - 18 Janar, 2020

Leipzig vuajti pjesën e parë përballë Union Berlin, por në të dytën shënoi tre herë, përmbysi golin e Bulter dhe e nisi vitin 2020 me tre pikë të tjera. Miqtë kishin kaluar në avantazh në minutën e dhjetë, teksa Timo Werner dhe Marcel Sabitzer i dhuruan fitoren kryesuesve të kampionatit gjerman.

23-vjeçari shënoi dy herë dhe parakaloi momentalisht Robert Lewandovskin në krye të renditjes së golashënuesve. Polaku i Bayernit numëron 19 gola, teksa Werner është ngjitur ka arritur kuotën 20. Ky sukses e ngjit ekipin e Nagelsmann në kuotën e 40 pikëve pas javës së 18-të, teksa ndeshja e radhës është kundër Eintracht Frankfurt në transfertë. /abcnews.al

Leipzig – Union Berlin 3-1
(Werner 51′, 83′, Sabitzer 57′ / Bulter 10′)