VIDEO/ Kriza te Benfica, tifozët protestojnë në mënyrë origjinale

schedule20:36 - 24 Shkurt, 2021

schedule 20:36 - 24 Shkurt, 2021

Benfica nuk po kalon një periudhë të mirë dhe tifozët janë të zhgënjyer me rezultatet e arritura. Ditën e sotme ata kanë vendosur edhe të protestojnë, në një mënyrë të veccantë.

Disa dhjetëra makina janë mbledhur në rrethrrotullimin Cosme Damiao, që është pranë “Estadio da Luz”.

Fiks në orën 19:04, duke iu referuar datës së themelimit të klubit, ata kanë protestuar duke u rënë borive të makinave për 10 minuta. /abcnews.al