VIDEO/ Kololli është i çmendur, sërish supergol me fanellën e Zurich

schedule21:16 - 4 Korrik, 2020

schedule 21:16 - 4 Korrik, 2020

Benjamin Kololli po kalon një formë të shkëlqyer. Futbollisti polivalent i Kosovës është një ndër lojtarët më të mirë të Zurich në Zvicër dhe në katër ndeshjet e fundit, ka statistika të shkëlqyera.

Katër gola dhe tre asiste për dardanin, i cili është futbollisti më në formë për momentin. Edhe në sfidën e sotme kundër Servette, Kololli zhbllokoi shifrat.


Në minutën e 19-të, futbollisti i Kosovës shënon një supergol me të djathtën nga hyrja e zonës, duke gjetur trekëndëshin e portës dhe duke mos i dhënë asnjë shans portierit kundërshtar. Fantastik!/abcnews.al