VIDEO/ Kolazhi special i Premier League, kujton “perlat” e yjeve belgë

schedule10:45 - 17 Maj, 2020

schedule 10:45 - 17 Maj, 2020

Futbollistë belgë që janë aktivizuar në Premier League ndër vite, janë të shumtë, për të mos thënë që janë ndër më të mirët. Hazard, De Bruyne, Kompany, Mirallas, Benteke, Fellaini, Origi dhe Tielemans, janë vetëm disa nga futbollistët që janë dhe aktivizohen në elitën e futbollit anglez.

Faqja zyrtare e Premier League në Twitter, ka bërë një video thuajse 3 minuta të gjatë, ku ka përmbledhur disa nga golat më të bukur të shënuar nga futbollistët belgë. Goli i shkëlqyer individual i Hazard kundër West Ham, predha e Kompany kundër Leicester dhe gjuajtja e pandalshme e De Bruyne kundër Newcastle, janë vetëm disa nga golat më të bukur.

Belgjika po shijon “Brezin e Artë”, me futbollistë si Hazard, Thorgan dhe Eden, De Bruyne, Lukaku, Mertens, Witsel e Tielemans. Në Rusi 2018, “Djajtë” u renditën në vendin e tretë./abcnews.al