VIDEO/ Kjo është çmenduri! Milani i shënon tre gola Juves për 6 minuta!

schedule23:21 - 7 Korrik, 2020

schedule 23:21 - 7 Korrik, 2020

Çmenduri në San Siro! Çmenduri! Milani ka përmbysur Juventusin nga 0-2 në 3-2 për vetëm gjashtë minuta lojë. Rabiot dhe Ronaldo shënuan për Juventusin, ndërsa Ibrahimovic, Kessie dhe Leao përmbysën gjithçka.

Bomberi suedez shënoi i pari me penallti, në minutën e 62-të, ndërsa Kessie në të 66-ën barazoi shifrat në 2-2. Leao, i futur në lojë vetëm në minutën e 60-të, shënoi në të 68-ën, për të kompletuar këtë përmbysje të çmendur!/acbnews.al

Serie A, java 31

Milan – Juventus  3-2
Ibrahimovic (p) 62’, Kessie 66’, Leao 68’Rabiot 47′, Ronaldo 53′