VIDEO/ Kane “tund” rrjetën e “qytetarëve”, 29-vjeçari thyen rekordin e klubit përballë Manchester City

schedule18:16 - 5 Shkurt, 2023

schedule 18:16 - 5 Shkurt, 2023

Prej më shumë se 40 minutash, në “White Heart Lane”, vendasit e Tottneham janë duke u përballur me “qytetarët” e Manchester City, në një ndeshje të vlefshme për kampionatin anglez të futbollit, Premier League.

Rezultati momentalisht është 1 me 0, me vendasit që udhëheqin falë golit të shënuar, nga “bomberi” i tyre, Harry Kane.

Mirëpo, ky gol shënon dhe një rekord të ri për sulmuesin 29-vjeçar, i cili arriti kuotën e 267 golave me fanellën e Spurs, duke thyer rekordin e mëparshëm në klub, i cili mbahej nga Jimmy Greaves. /i.m /abcnews.al

SHIKONI GOLIN: