VIDEO/ Ish-ylli i Liverpool kryen një ndërhyrje të frikshme, Eriksen largohet me paterica

schedule12:43 - 29 Janar, 2023

schedule 12:43 - 29 Janar, 2023

Ish-ylli i Liverpool dhe kombëtares së Anglisë, Andy Carroll me siguri i ka shkatërruar sezonin mesfushorit të Manchester United, Christian Eriksen me një start brutal që shkaktoi një dëmtim të rëndë në dukje të parë.

Pas një kohe të gjatë, Andy Carroll pati mundësinë të luajë sërish në Old Trafford. Ai shkoi me skuadrën e Reading në ndeshjen e FA Cup, por mori një karton të kuq në minutën e 65-të.

Caroll bëri një ndërhyrje të frikshme ndaj danezit Eriksen, duke e detyruar ish-lojtarin e Interit të lëshoj britma nga dhimbjet.

Në përfundim, është parë Eriksen të largohet me paterica nga Old Trafford./ h.ll/abcnews.al