VIDEO/ Incidenti në sfidën e NBA, polici nuk guxon të ndalojë situatën

schedule19:46 - 22 Nëntor, 2021

schedule 19:46 - 22 Nëntor, 2021

Beteja e hapur në ndeshjen mes Detroit Pistons dhe Los Angeles Lakers la një pasojë për të dyja skuadrat. Pasi LeBron James goditi me bërryl Isaiah Steward, disa ish-lojtarë dhe trajnerë kanë shprehur mendimin e tyre për rastin e ri të dhunës në NBA.James u përjashtua për nxjerrjen e gjakut nga fytyra e Stewart-it, duke e dërguar superyllin në dhomat e zhveshjes në fillim të tremujorit të tretë dhe duke i lënë shokët e tij të skuadrës të kapnin dobësinë.

Përleshja la një video virale të regjistruar nga një tifoz nga tribuna që tregonte vrapimet e dëshpëruara të qendrës për të ndjekur yllin e Los Angeles Lakers: veprimi i padobishëm i një polici, ndihma spektakolare e stafit të ekipit vendas, Cunningham duke rrëmbyer shokun e tij të skuadrës nga të gjitha anët.

Ky është dëbimi i dytë në karrierën e LeBron James, i cili deri më sot nuk njihej si lojtar i dhunshëm. Kjo mund të dëmtojë trashëgiminë e tij.Stewart, i cili për pak sa nuk e humbi ndeshjen për shkak të problemeve me kyçin e këmbës, do të marrë një pezullim si LeBron. Reagimi i tij do t’i kushtojë disa ndeshje, pasi NBA zakonisht dënon ashpër si veprimin e goditjes ashtu edhe reagimin e kërkimit të hakmarrjes menjëherë.Lojtari i Pistons tashmë ka marrë kritika për tentativën e sulmit ndaj LeBron pas aksionit. Sipas pamjeve, Stewart madje vrapoi trajnerin e tij për një përpjekje të fundit për të arritur sulmuesin e tij.LeBron është i shqetësuar nga lëndimet për disa sezone tani. Trupi i tij ka filluar të shfaqë shenja konsumimi. Ajo që i duhej ishte të humbiste disa ndeshje për shkak të një ejeksioni në lojën më të ndyrë të karrierës së tij./h.ll/abcnews.al