VIDEO | Hysaj protagonist, Napoli thyen Cagliarin në transfertë

20:17 | 16/02/202020:170

Është mbyllur takimi i Serie A mes Cagliarit dhe Napolit, me të besuarit e Gatussos që kanë marrë fitoren e tretë radhazi në këtë transfertë të vështirë. Ka mjaftuar një gol i Mertens që napolitanët të dalin triumfues.

Elseid Hysaj e nisi titullar këtë takim, por në krahun e majtë të mbrojtjes. Me Insignen përpara, mbrojtësi kuqezi shtyu shumë lart dhe pikërisht nga një dalje e gjatë e tij, erdhi dhe goli i fitores. Mbrojtësi i kombëtares pason te Mertens brenda zonës, i cili shënon një gol shumë të bukur./abcnews.al

Serie A, java 24

Cagliar – Napoli  0-1
Mertens  66′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono