VIDEO/ Hidhet në erë godina 6 katëshe te Astiri

15:47 | 10/01/202015:470

Është shembur me shpërthim të kontrolluar një godinë gjashtë katëshe në zonën e Astirit, për t’i hapur rrugë zgjerimit të Unazës së Madhe.

Godina është shembur me lëndë plasese, ku mësohet se janë hapur plot 250 vrima dhe janë përdorur 10 kg lëndë eksplozivi.

Shpërthimi ka ndodhur pa probleme ashtu sikurse ishte planifikuar, ndërsa në zonë është bllokuar qarkullimi për pak momente.

Kujtojmë se në këtë godinë ishin strehuar rreth 20 familje të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit. Ndërsa tashmë këto familje janë akomoduar në një tjetër godinë, pasi kanë marrë edhe bonusin e bashkisë.

Sakaq, dje IKMT shembi 5 ndërtesa të tjera, ndërsa nuk pati përplasje me policinë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono