VIDEO/ Goli i parë sezonal në Bundesliga kryevepër, nënkampionët në avantazh

schedule21:16 - 20 Gusht, 2021

schedule 21:16 - 20 Gusht, 2021

Leipzig doli pa pikë nga ndeshja e parë e sezonit të ri në Bundesliga. Nënkampionët e Gjermanisë u mposhtën 1-0 në fushën e Mainz, ndërsa sonte po luajnë në fushën e tyre me Stuttgart.

Vendasit kanë gjetur golin e avantazhit në fundin e pjesës së parë. Minuta e 39-të, “predhë” e 20-vjeçarit Dominik Szoboszlai me të djathtën dhe topi në rrjetë.

https://streamable.com/5pgl4j

Eurogol i talentit hungarez të skuadrës së Jesse Marsch (ka zëvendësuar Nagelsmann në stol), i cili është pjesë e Leipzig prej janarit të këtij viti. /abcnews.al