VIDEO | Gol i jashtëzakonshëm nga distanca, PSG kalon në avantazh

schedule21:28 - 15 Dhjetor, 2019

schedule 21:28 - 15 Dhjetor, 2019

PSG ka kaluar në avantazh brenda 10 minutash në transfertën e vështirë përballë St. Ettiene. Kampionët në fuqi të Francës dominuan hapjen e takimit dhe tentativat e tyre do të shpërbleheshin në minutën e dhjetë.

Pas një aksioni të gjatë, me shumë gjuajtje të bllokuara, topi shkon në këmbët e mesfushorit Paredes jashtë zone. Argjentinas nuk mendohet dy herë dhe gjuan nga një distancë shumë e largët dhe fluturimthi, duke treguar një teknikë dhe klas të lartë. Gol i shkëlqyer./abcnews.al

Ligue 1

St. Ettiene – PSG  0-1
Paredes 10′