VIDEO | Gol “fantazmë”, Bylis ndal Partizanin në barazim spektakolar

18:53 | 22/02/202018:530

Plot 4 gola, kontestime, luftë e ashpër dhe një gol “fantazmë”: Ndeshja mes Partizanit dhe Bylisit në Air Albania, i pati të gjitha. “Demat” lanë dy pikë përballë ballshiotëve, vetëm për pak milimetra. Hidi bëri një gafë të madhe që në minutën e katërt, duke i dhuruar golin e parë Partizanit, që u shënua nga Cordeiro.

Më pas, Çinari shënoi me kokë për të dyfishuar dhe dukej se ndeshja do të fitohej nga Partizani. Megjithatë, Bylis reagoi dhe Ntephe shkurtoi diferencat në minutën e 30-të, pas një krosimi perfekt të Muratajt.

VIDEO | Gjashtë gola në 45 minuta, sfida spektakolare në Tiranë dhe Korçë

Në minutën e 86-të, Guindo do të tregohej më i shpejtë se Hoxha dhe gjuan një top me kokë, i cili po shkonte ngadalë drejt rrjetës së boshatisur. Belica bën gjithçka që ta largojë në vijën fatale atë top, por gjyqtari e akordon të rregullt dhe barazim për Bylisin. Fitorja i ikën nga duart Partizanit për punë milimetrash./abcnews.al

SUPERIORE, JAVA 23

Partizani – Bylis  2-2
Cordeiro 4′, Çinari 19′ / Ntephe 30′, Guindo 86′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono