VIDEO/ Gol dhe asist, Muriqi ndihmon skuadrën për të rigjetur avantazhin ndaj “blaugranave”

schedule22:24 - 26 Shtator, 2023

schedule 22:24 - 26 Shtator, 2023

Baraspesha ka zgjatur shumë pak minuta në “Estadi Mallorca Son Moix”, teksa vetëm 7 minuta pas golit të Raphina, Mallorca ka gjetur sërish avantazhin ndaj “blaugranave”.

Pas një pasimi të gjatë të portierit të vendasve, topi devijohet bukur me kokë nga “bomberi” i “dardanëve”, Vedat Muriqi, duke përfunduar kështu në këmbët e “veteranit” të sulmit, Abdon Prats, i cili me një goditje të lehtë çon topin në rrjetën e “blaugranave”. Rezultati shkon në 2 me 1. /i.m /abcnews.al

SHIKONI GOLIN: