Video/Gjirokastër, kapet i arratisuri në gjykatën e apelit

schedule12:32 - 7 Shkurt, 2018

schedule 12:32 - 7 Shkurt, 2018

Ka zgjatur vetëm pak orë arratisja e të burgorsurit 24 vjeçar Saimir Ahmeti në Gjirokastër. Ai u arratis nga salla e gjyqit në Gjykatën e Apelit në Gjirokastër, ndërsa ishte i shoqëruar nga shërbimet e Policisë së Burgut Sarandë. Shërbimet e Policisë së Burgjeve nuk kishin kërkuar masa mbështetëse nga Drejtoria Vendore e Policisë Gjirokastër për siguri shtesë, gjatë zhvillimit të seancës gjyqësore. Pasi morën njoftim për arratisjen e Ahmetit, policia e Gjirokastrës u angazhua në një operacion për kapjen e tij. Pas kontrolleve në qytet uniformat blu bënë lokalizimin dhe më pas kapjen e Ahmetit në zonën e kalasë në Gjirokastër./abcnews.al