VIDEO/ Gafë e rëndë në Ligue 1, portieri veteran bëhet “hit” në internet

schedule18:56 - 18 Tetor, 2020

schedule 18:56 - 18 Tetor, 2020

Jessie Moulin, portieri i Saint Etienne, sa herë futet në fushë mendon të mbajë portën e paprekur, por sigurisht është e pamundur që të mos pësosh gola.

Ka raste ku edhe vetë portieri gabon dhe Moulin sot është bërë protagonist, duke i dhuruar një gol skuadrës së Nice (fitoi 3-1). Ishte minuta e 30-të, kur portieri veteran nuk e kontrolloi dot topin.

Një mision shumë i lehtë, por ndodh që edhe të gabosh rëndë dhe më pas në ditët e sotme kthehet në “hit”, sicc ka ndodhur edhe me 34-vjeçarin. /abcnews.al