VIDEO | Frika e madhe nga koronavirusi, tifozët e Bouremouth marrin masa

schedule18:09 - 1 Shkurt, 2020

schedule 18:09 - 1 Shkurt, 2020

Bouremouth fitoi ndeshjen e mbijetesës kundër Aston Villa. Vendasit triumfuan 2-1 me ekipin nga Birmingemi dhe arritën një trepikësh shumë të rëndësishëm për të vijuar qëndrimin në Premier League.

Billing dhe holandezi Ake shënuan golat e fitores, teksa tifozë të Bouremouth u panë me maska mbrojtëse në stadium. Paniku që ka shkaktuar koronavirusi i përhapur në Kinë është i madh dhe tifozët kanë preferuar të jenë të sigurt. /abcnews.al

 

View this post on Instagram

 

Bournemouth fans are taking no chances at the Vitality Stadium with their club-branded masks… ??

A post shared by Sky Sports (@skysports) on