VIDEO | Fluturon Manchester City, tani radhën e ka Atalanta

schedule20:14 - 11 Dhjetor, 2019

schedule 20:14 - 11 Dhjetor, 2019

Manchester City nuk ka falur aspak dhe po fiton me rezultatin 1-3 përballë Dinamo Zagreb. Edhe pse të kualifikuar, të besuarit e Guardiolës nuk e kanë hequr këmbën nga gazi dhe kanë shënuar tre gola me anë të Gabriel Jesus.

Braziliani shënon një tripletë brenda 20 minutash, për t’i shuar ëndrrën kualifikim Dinamo Zagrebit. Atalanta ka mundësinë ideale për t’u kualifikuar dhe për të shkruar historinë, mjaftojnë të gjejnë një gol fitoreje përballë Shakhtar Donetsk./abcnews.al