VIDEO/ Fituesit e Champions që nga viti 2005, Khabib konfirmohet tifoz i çmendur

schedule22:16 - 5 Mars, 2021

schedule 22:16 - 5 Mars, 2021

Kampioni në peshat e rënda në UFC, Khabib Nurmagomedov, njihet si një nga tifozët më të mëdhenj të futbollit. Shpesh herë e kemi parë luftëtarin të luaj dhe vetë në fushë, por me videon e fundit ai i ka surprizuar që të gjithë me njohuritë e tij.

32-vjeçari ndodhet në palestër dhe arrin të deklarojë të gjithë fituesit e Champions League që nga viti 2005. Khabib nuk bën asnjë gabim dhe ia del t’i thotë të gjithë ekipet fituese vit pas viti.

Mesa duket rusi është një ndjekës i rregull i Champions League dhe jo vetëm. Dashuria e tij për futbollin është aq e madhe aq sa në fundin e janarit FC Kamaz i ofroi një kontratë profesionale në kampionatin rus. /abcnews.al