VIDEO | Enigmat e grupit H: Chelsea nuk vuan, Valencia befason Ajax

schedule21:36 - 10 Dhjetor, 2019

schedule 21:36 - 10 Dhjetor, 2019

Në grupin H nuk është kualifikuar ende asnjë skuadër. Ekipit të Chelsea i mjafton fitorja në shtëpi përballë Lille dhe Tammy Abraham ka zhbllokuar ndeshjen. Goli i dytë në Champions për sulmuesin 22-vjeçar, teksa Azpilicueta ka shënuar golin e dytë në minutën e 35-të dhe në “Stamford Bridge” ka nisur festa.

Përballje e bukur po zhvillohet në Amsterdam. Ajax është një pikë larg kualifikimit, ndërsa Valencias i bën punë vetëm fitorja. Goli i parë ka ardhur dhe në stadium ka pllakosur heshtja. Miqtë kanë zhbllokuar ndeshjen me anë të Rodrigos, i cili konkretizoi një aksion të gjatë të ekipit spanjoll. /abcnews.al