VIDEO/ Edhe Ibra gjen rrjetën, Milani është “Zot” në Olimpico!

schedule22:37 - 4 Korrik, 2020

schedule 22:37 - 4 Korrik, 2020

Është mbyllur pjesa e parë mes Lazios dhe Milanit, me kuqezinjtë që shkojnë në dhomat e zhveshjes me avantazhin 0-2. Ishte Calhanoglu ai që shënoi golin e parë për Milanin, në minutën e 23-të!

Një supergol i turkut, ndërsa në të 35-ën, do të shënonte dhe Ibrahimovic. Një penallti e dyshimtë, por gjiganti suedez nuk pyet dhe mposht Strakoshën, i cili për pak nuk e ndaloi. Milani “Zot” në Romë, ndërsa Lazio duhet të zgjohet në të dytën./abcnews.al