VIDEO/ Driblon këdo dhe tund rrjetën, “perla” e Selmanajt ndaj Danimarkës

schedule09:56 - 6 Mars, 2021

schedule 09:56 - 6 Mars, 2021

Shqipëria po zhvillon eliminatoret e kampionatit europian të Futsallës për vitin e ardhshëm. Brenda dy ditësh skuadra kuqezi ka luajtur dy sfida ndaj Danimarkës.

E para u humb me shifrat 1-3, ndërsa të dytën në Parkun Olimpik kuqezinjtë e fituan me shifrat 2-3. FSHF na ka zgjuar sot me një nga golat e shënuar në sfidën e fituar nga kuqezinjtë.

Halim Selmanaj shënoi një gol shumë të bukur, duke dribluar mrekullisht dy kundërshtare dhe portierin dhe shënuar një nga golat më të bukur të karrierës së tij. /abcnews.al