VIDEO/ Chelsea spektakolar në derbin e Londrës, Welbeck shënon golin e javës!

schedule20:50 - 7 Korrik, 2020

schedule 20:50 - 7 Korrik, 2020

Janë mbyllur dy sfidat e orës 19:00 në Premier League, të vlefshme për javën e 34-ët. Chelsea ka marrë një fitore spektakolare 2-3 në derbin e Londrës kundër Crystal Palace.

Giroud, Pulisic dhe Abraham shënuan për djemtë e Lampard, ndërsa Zaha dhe Benteke për vendasit, që edhe pse luftuan shumë, dalin pa pikë nga kjo sfidë.

GOLAT E C. PALACE – CHELSEA

Ndërsa në takimin tjetër mes Watford dhe Norwich, vendasit fituan 2-1, duke marrë tri pikë të arta sa i takon luftës për mbijetesë. Kryefjala, ishte supergoli i Danny Welbeck, me roveshatë! Për të mos u humbur…/abcnews.al

GOLAT E WATFORD – NORWICH