VIDEO | Ceferin në “Shtëpinë e Futbollit”, siguri maksimale

schedule13:52 - 17 Nëntor, 2019

schedule 13:52 - 17 Nëntor, 2019

Aleksandër Ceferin, presidenti i UEFA-s, fillimisht ishte në Kryeministri dhe takoi kreun e qeverisë, Edi Rama. Një takim me dyer të mbyllura, ndërkohë që turi i vizitave vazhdon. “Shtëpia e Futbolli” ishte destinacioni i radhës.

I shoqëruar nga forca sigurie, sikurse shikohet edhe në pamjet që FSHF ofron direkt përmes kanaleve zyrtare, Ceferin u shfaq në kantierin e ndërtimit ku vijojnë punimet për ndërtimin e Shtëpisë së Futbollit. Inxhinierët shoqërojnë Ceferin, presidentin e FSHF-së, Armand Duka, dhe zyrtarët e tjerë të UEFA e federatës.

PROGRAMI I PUBLIKUAR NGA FSHF
12:30- Presidenti Ceferin dhe delegacioni tij takohet ne Kryeministri me z. Edi Rama
13:00 – Vizita e Presidentit Duka dhe Presidentit të UEFA, Aleksandër Ceferin, në Shtëpinë e Futbollit

14:00 – Drekë zyrtare për të ftuarit e UEFA-s dhe FIFA-s në Pallatin Mbretëror
18:00-18:30 / Ceremonia e dekorimit të Presidentit të UEFA-s nga ana e Presidentit të Republikës
18:40 – Vizitë në muzeun e stadiumit

19:00-19:30 – Konferencë zyrtare për shtyp e Presidentit Duka me Presidentin Ceferin
19:40-20:20 – Ceremonia inauguruese e stadiumit dhe fjalimet e Presidentit Duka, Presidentit Ceferin dhe Kryeministrit Rama

/abcnews.al