VIDEO | Ceferin në “Shtëpinë e Futbollit”, siguri maksimale

13:52 | 17/11/201913:520

Aleksandër Ceferin, presidenti i UEFA-s, fillimisht ishte në Kryeministri dhe takoi kreun e qeverisë, Edi Rama. Një takim me dyer të mbyllura, ndërkohë që turi i vizitave vazhdon. “Shtëpia e Futbolli” ishte destinacioni i radhës.

I shoqëruar nga forca sigurie, sikurse shikohet edhe në pamjet që FSHF ofron direkt përmes kanaleve zyrtare, Ceferin u shfaq në kantierin e ndërtimit ku vijojnë punimet për ndërtimin e Shtëpisë së Futbollit. Inxhinierët shoqërojnë Ceferin, presidentin e FSHF-së, Armand Duka, dhe zyrtarët e tjerë të UEFA e federatës.

PROGRAMI I PUBLIKUAR NGA FSHF
12:30- Presidenti Ceferin dhe delegacioni tij takohet ne Kryeministri me z. Edi Rama
13:00 – Vizita e Presidentit Duka dhe Presidentit të UEFA, Aleksandër Ceferin, në Shtëpinë e Futbollit

14:00 – Drekë zyrtare për të ftuarit e UEFA-s dhe FIFA-s në Pallatin Mbretëror
18:00-18:30 / Ceremonia e dekorimit të Presidentit të UEFA-s nga ana e Presidentit të Republikës
18:40 – Vizitë në muzeun e stadiumit

19:00-19:30 – Konferencë zyrtare për shtyp e Presidentit Duka me Presidentin Ceferin
19:40-20:20 – Ceremonia inauguruese e stadiumit dhe fjalimet e Presidentit Duka, Presidentit Ceferin dhe Kryeministrit Rama

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono