VIDEO/ Broja fantastik, realizon golin e dhjetë në kampionatin holandez

schedule20:34 - 1 Maj, 2021

schedule 20:34 - 1 Maj, 2021

Armando Broja ka shënuar golin e dhjetë në kampionatin holandez. Sulmuesi nga Malësia e Madhe kaloi në epërsi skuadrën e Vitesse.

Broja ndëshkoi ekipin e Zwolle, pasi bëri një sprint dhe doli i vetëm me portierin kundërshtar.

Lojtari, i cili është marrë nga Vitesse në huazim nga Chelsea, nuk fali dhe e çoi topin në rrjetë, duke u bërë edhe shënuesi më i mirë në skuadrën e tij për momentin. /abcnews.al