VIDEO/ Brazili dhe Ekuadori ndahen në barazim pas një ndeshje plotë kartona

schedule08:30 - 28 Janar, 2022

schedule 08:30 - 28 Janar, 2022

Ndeshjen e djeshme midis Ekuador-Brazil është ndarë në barazimin 1-1.

Ka qënë një ndeshje e tensionuar me shumë kartona të verdhë dhe me dy të kuqë.

Golin e parë e shënon Casemiro në minutën e 6-të. Pjesa e parë është mbyllur me këtë rezultat por edhe me 6 kartona të verdhë dhe dy të kuqë.

Pjesa e dytë ishte intensive dhe golin e barazimit Ekuadori e gjeti me anë të Torres në minutën e 75-të.

Brazili ndodhet në vendin e parë të grupit duke u siguruar për në Katar 2022./h.ll/abcnews.al