VIDEO/ Bekim Balaj protagonist, Sturm Graz shmang humbjen në shtesë

schedule20:11 - 6 Mars, 2021

schedule 20:11 - 6 Mars, 2021

Bekim Balaj ishte protagonist me Sturm Graz në ndeshjen kundër Tirol në transfertë. Sulmuesi i kombëtares shqiptare u fut në fund të takimit, kur ekipi i tij ishte në disavantazh.

Në minutat shtesë shkodrani dha asistin që u kthye në gol nga Yeboah. Sulmuesi, me kokë, shërbeu mjaft mirë për shokun e skuadrës.

20-vjeçari, më pas i vetëm me portierin kundërshtar, nuk gaboi dhe e dërgoi topin në rrjetë, duke shmangur humbjen e Sturm Graz. /abcnews.al