VIDEO/ Bayerni “kafshon” sërish, Davies dërgon Barçën në “koma”

schedule22:28 - 14 Gusht, 2020

schedule 22:28 - 14 Gusht, 2020

Goli i bukur i Luis Suarez u duk se e bëri sfidën më interesante, por Bayerni godet sërish gjashtë minuta më vonë dhe gjen golin e pestë.

Veprim spektakolar i Alphonso Davies në krahun e majtë, 19-vjeçari bën çfarë të dojë në zonën kundërshtare dhe dhuron një asist perfekt për Joshua Kimmich.

Ky i fundit kishte për detyrë vetëm të shtynte topin në rrjetë, duke gjetur golin e pestë për kampionët e Gjermanisë, që kryesojnë 5-2 ndaj spanjollëve. /abcnews.al