Video/ Balliu i shkëlqyer, shënon golin e parë në La Liga dhe i jep një pikë Rayo Vellecanos

schedule16:00 - 9 Janar, 2022

schedule 16:00 - 9 Janar, 2022

Lojtari i shqiptar, Ivan Balli i cili aktivizohet me Rayo Vellecano në La Liga, ka arritur të shënojë gol në ndeshjen ndaj Betis, e vlefshme për javën e 20-të.

Balliu dërgoi topin në rrjetë në minutën e 71-të për të barazuar rezultatin për skuadrën e tij, teksa skuadra mike kishte kaluar në avantazh me Canales në fundin e pjesës së parë.

Një gol i shkëlqyer nga shqiptari që tregohet i vëmendshëm në zonën kundërshtare, duke shënuar kështu edhe golin e parë në La Liga, dhe po ashtu duke i dhënë 1 pikë skuadrës së tij.

Me këtë barazim, Rayo Vallecano ka grumbulluar 31 pikë, e pozicionuar në vendin e 7-të në tabelën e klasifikimit, ndërsa Betis nga ana tjetër ka vetëm 3 pikë më shumë duke u renditur në vendin e 3-të.

/f.a/abcnews.al