VIDEO/ Automjeti përplas për vdekje një këmbësor në Vlorë

schedule08:09 - 1 Korrik, 2020

schedule 08:09 - 1 Korrik, 2020

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në lagjen “10 Korriku” në Vlorë.

Një automjet tip BMW me drejtues K. Ibrahimi, ka goditur një këmbësor i cili për shkak të plagëve të marra rrugës drejt spitalit rajonal ka ndërruar jete.

Mësohet se viktima është Qemal Lamani 75 vjeç.

Njoftimi i policisë:

Vlorë/Informacion paraprak

Rreth orës 07:50, në lagjen “Ujë i Ftohtë” në rrugën e unazës, automjeti tip BMV me drejtues shtetasin K.I ka goditur aksidentalisht këmbësorin Q. L., 75 vjeç, banues në Vlorë, i cili është transportuar në Spitalin Rajonal në gjende të rëndë dhe më pas ka ndërruar jetë.

Policia ka shoqëruar drejtuesin e mjetit, shtetasin K.I., 35 vjeç, banues në Vlorë, me të cilin po punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Grupi hetimor po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me aksidentin./abcnews.al