VIDEO | Atletico përmbys “nëndetësen” Villareal, forcë e tretë në La Liga

23:00 | 23/02/202023:000

Atletico Madrid ka fituar me përmbysje 3-1 ndaj Villareal, duke marrë tri pikë të vyera që e ngjisin në vendin e tretë në renditje. Djemtë e Simeones pas këtij triumfi, parakalojnë Sevillan dhe Getafen.

Correa, Koke dhe Joao Felix, shënuan për Atletico Madridin, duke zhvlerësuar rrjetën e Paco Alcacer. Atletico arrin kuotën e 43 pikëve, 10 më pak se rivalët e Real Madridit në vendin e dytë.

Tashmë, vëmendja e “Los Colchoneros” është edhe në Champions League, aty ku duhet të ruajnë avantazhin 1-0 kundër Liverpool, por dhe në La Liga, pasi lufta për zonën Champions është më e ashpër se kurrë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono