VIDEO/ Atletico e pamëshirshme ndaj Eibar, kreu sërish “Colchoneros”

schedule18:08 - 18 Prill, 2021

schedule 18:08 - 18 Prill, 2021

Atletico Madrid nuk mund të gabojë më. Ekipi i Diego Simeones mposhti 5-0 Eibarin dhe vazhdon të kryesojë kampionatin spanjoll. Miqtë rezistuan mirë deri në minutën e 42-të, moment kur Angel Correa gjeti golin e avantazhit.

Argjentinasi nuk u ndal dhe dyfishoi dy minuta më vonë, duke qetësuar shokët e skuadrës. Pushimi i ndeshjes karikoi edhe më shumë ekipin kryeqytetas, që realizoi edhe tre gola të tjerë në fraksionin e dytë të ndeshjes.

Yanick Carrasco trefishoi përpara se Marco Llorente të kompletonte triumfin me “manita” me një dygolësh. Një fitore e rëndësishme për “Colchoneros”, të cilët po luftojnë me Real Madrid dhe Barcelonën për trofeun e madh. /abcnews.al

 

Renditja e La Liga