VIDEO/ Anderlecht “shuan” ëndrrën e Laçit, fiton me “tris” në Elbasan

schedule20:56 - 5 Gusht, 2021

schedule 20:56 - 5 Gusht, 2021

Anderlecht nuk e lë Laçin të ëndërrojë! Belgët kanë fituar ndaj kurbinasve me rezultatin 3-0 dhe bardhezinjtë e dinë mirë që tani duhet të zgjohen dhe të mendojnë për sezonin e ri në Superiore, pasi shkruan historinë dhe shkuan deri në turin e tretë të Conference League.

 

Episodet ishin ato që vendosen, në pjesën e parë, që ishte e mirë për Laçin deri në momentin që pësuan. Dy goditje këndi u konkretizuan me gola nga Anderlecht, fillimisht me Delcroix dhe më pas me Hoedt, ndërkohë që Lushkja ishte munduar të kërcënonte nga distanca.

Topi shkoi ngjitur me traun e portës dhe shifrat nuk u bënë 1-1. Belgët shkuan në dhomat e zhveshjes me epërsinë e dy golave dhe nuk vonoi edhe i treti, me Rafaelov, i cili nuk ngurroi të gjuante nga jashtë zone dhe të gjente të papërgatitur Sherrin.

Ignjatovic më vonë i mohoi golin e katërt afrimit të fundit, Joshua Zirkzee, ndërsa në fundin e ndeshjes Prenga me një goditje këndi testoi portierin e Anderlecht dhe mori përgjigjen e duhur. Nuk ka gol nderi, e as “pokeri”, me belgët që triumfojnë 3-0 dhe janë praktikisht në play-off. /abcnews.al