VIDEO/Aksident tragjik në Greqi, humb jetën shqiptari

schedule10:18 - 23 Nëntor, 2019

schedule 10:18 - 23 Nëntor, 2019

Një shqiptar ka humbur jetën në Greqi, pasi makina me të cilën po udhëtonte është përplasur me një kamion.

Goditja ka qenë fatale për 49-vjeçarin ndërsa drejtonte makinën, pasi humbi jetën në vend. Ndërsa i plagosur në gjendje të rëndë mbeti pasagjeri.

Autoritetet greke nuk kanë publikuar emrat e viktimës dhe të plagosurit. Aksidenti ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të djeshëm në autostradën Thebes-Livadia.

Nga të dhënat e para dyshohet se fushëpamja e kufizuar për shkak të mjegullës dhe një manovër e gabuar e viktimës, solli aksidentin me pasoja.

/abcnews.al