VIDEO | Aksident i frikshëm, kampioni i botës në gjendje të rëndë

schedule20:39 - 10 Tetor, 2019

schedule 20:39 - 10 Tetor, 2019

Boksieri i njohur amerikan, Eroll Spence, është plagosur rëndë në një aksident automobilistik. Ngjarja ndodhi në ditën e sotme në Dallim, ndërkohë që ka edhe një video që po bën xhiron e internetit.

Nga fotot e publikuara nga mediet amerikane dallohen qartë dëmet e mëdha, që ka pësuar makina model Ferrari e 29-vjeçarit. Për momentin boksieri ndodhet nën vëzhgimin e rreptë të mjekëve.

Spence është një ndër boksierët më të njohur në planet, me një rekord të shkëlqyer prej 26 fitoresh (21 nokaut), 0 humbje, 0 barazime. 29-vjeçari ka në zotërim dy brezat kampion bote WBC e IBF të kategorisë welterweight (deri në 67 kg) dhe pritej që së shpejti të fillonte negociatat për një duel me legjendën filipinase Manny Pacquiao. /abcnews.al