VIDEO | 3 gola për 9 minuta në “San Siro”, Atalanta është e frikshme

22:26 | 19/02/202022:260

Atalanta nuk ka ndërmend të ndalet dhe ka shënuar dy gola të tjerë kundër Valencias. Remo Freuler realizoi golin e tretë në minutën e 57-të. Zvicerani lëshoi një goditje fantastike me të djathtën dhe portieri mik nxorri për herë të tretë topin nga rrjeta.

Makthi i spanjollëve nuk mori fund dhe pesë minuta më pas e pësoi sërish. Holandezi Hateboer realizoi të dytin personal me një diagonale të saktë dhe vulosi “pokerin” e skuadrës së tij.

Në minutën e 66-të erdhi edhe goli i Valencias. Rusi Cheryshev, i cili kishte dy minuta që ishte futur në fushë, përfitoi nga një pasim i gabuar i Atalantës dhe mposhti Gollinin me një goditje diagonale. Një ndeshje madhështore e Atalantës që po insiston për të mbyllur çështjen e kualifikimit që në Itali. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono