VIDEO | 100 gola për PSG-në, shijoni “perlën” e shënuar nga Neymar Jr.

schedule21:53 - 26 Janar, 2020

schedule 21:53 - 26 Janar, 2020

Po luhet takimi mes Lille dhe PSG, i vlefshëm për javën e 21-të në Ligue 1. Kampionët e Francës kaluan në avantazh në minutën e 28-të, me anë të sulmuesit brazilian, Neymar Junior.

Kjo sfidë ndaj Lille është e 75-ta me fanellën e PSG-së për Neymar, ndërsa goli i shënuar, i 65-ti. Gjithashtu, Neymar ka dhënë dhe 35 asiste me fanellën e parisienëve dhe ka kontribuar në plot 100 gola për PSG-në. Magjik!/abcnews.al

Ligue 1, java 21

Lille – PSG  0-1
Neymar 28′