Vetëm fitorja bën punë, Arapi dhe Ramadani zgjedhin “luftëtarët” e sfidës

schedule16:20 - 9 Maj, 2022

schedule 16:20 - 9 Maj, 2022

Një tjetër takim i rëndësishëm i ditës së sotme është edhe në Durrës ku Teuta pret Egnatian në një duel për të shmangur zonën “Play-Off”, ndërsa vetëm 6 pikë i ndajnë mes tyre, me durrsakët që renditen në vendi e 7-t ndërsa rrogozhinasit në vendin e 8-të.

Për këtë përballje Arapi dhe Ramadani kanë vendosur se cilët do të jenë edhe lojtarët titullarë që do të zbresin në fushën e lojës.

Formacionet zyrtare:

Teuta: Qirko, Idrizaj, Jazxhi, Ivanovic, Kotobelli, E.Vila, Aleksi, Beqja, Peposhi, Hebaj, Daci. Trajner: Renato Arapi

Egnatia: Puja, Ymeraliaj, Krasniqi, Krivanjeva, Allmuça, Lila, Shyti, Jackson, Agbekpornu, Delaraxh, Pedro. Trajner: Zekirija Ramadani /f.a/abcnews.al