“Veseli po mendohet, kemi akord”, CEO i klubit italian zbulon tratativat
Veseli, me shiritin e kapitenit tek Empoli

18:53 | 24/01/202018:530

Frederic Veseli mund të ndryshojë skuadër që tani dhe bëhet fjali për të zbritur në Serie C. Klubi i Barit, që renditet në vendin e dytë në grupin C, kërkon të marrë kreun dhe të sigurojë ngjitjen në B direkt. Kështu ata po mundohen të përforcohen dhe CEO i klubit italian ka treguar se e kanë arritur marrëveshjen me lojtarin e kombëtares shqiptare.

Matteo Scala, për “Radio Bari” ka deklaruar: “Kishim dy rrugë për të hyrë në merkato, të merrnin lojtarë nga Serie C, gjë që do të kishte qenë më e lehtë, ose të merrnim lojtarë nga Serie B. Ata normalisht do të mendohem mirë para se të zbresin një kategori më poshtë.

Me Veselin kemi një marrëveshje. Na duhet të kuptojmë nëse ka motivimin e duhur për të luajtur ndeshjet e mbetura në Serie C. Po mendohet”, është shprehur Scala. Veseli është nën kontratë me Empolin dhe mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono