Veliaj: Kjo shoqëri duhet të ketë rolin e avokatisë së interesit publik

11:43 | 16/04/201911:430

U zhvillua në Tiranë Forumi i 7 i Shoqërisë Civile të Ballkanit Perëndimor, ku morën pjesë përfaqësues nga disa vende të Ballkanit. I pranishëm në forum ishte edhe Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili vuri theksin te rëndësia që ka Shoqëria Civile në jetën politike apo diplomatike të vendit.

Më tej, kryebashkiaku i Tiranës, Veliaj tha se pavarësisht vështirësive që has vendi ynë kohët e fundit, Shoqëria Civile duhet të ketë rolin e avokatisë së interesit publik, përtej çdo interesi tjetër.

Nëse në një qytet çdokush është i lirë të bëje dhe të shprehë atë që mendon, pavarësisht ideologjive apo besimit të tij, jep një kontribut të vyer jo vetëm për qytetin e tij, por edhe për fqinjët tanë, përfundoi Veliaj. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono