Vatra të mëdha zjarri në Ishëm, digjet një automjet i zjarrfikëses

schedule14:19 - 31 Korrik, 2021

schedule 14:19 - 31 Korrik, 2021

Disa vatra zjarresh janë aktive në veri të Durrësit. Në fshatin Shetaj pranë Kepit të Rodonit dhe në zonën e Ishmit  janë përfshirë nga flakët sipërfaqe të mëdha toke.

Disa skuadra të repartit zjarrfikës prej disa ditësh po punojnë për vënien e zjarreve nën kontroll. Problem mbeten zonat e thella pasi autobotet e kanë të pamundur të ndërhyjnë.

Ndërkohë nga pamjet e siguruara nga ABC, shihet se nja kamion i zjarrfikësve është djegur plotësisht. Fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar. /abcnews.al/